Kućni test za dijagnosticiranje običnih vaginalnih infekcija. Pomaže u odabiru odgovarajućeg...
We have 138 guests and no members online
Što je Jantarna ogrlica za izbijanje zubi?
Nošenje baltičkog jantara na koži je tradicionalno europsko sredstvo ublažavanja boli kod izbijanja zubi u djece. Jantar je prirodni analgetik te smiruje dijete bez upotrebe lijekova.
Kako djeluje?
Ako se nosi na koži, tjelesna temperatura već od 36,6 °C djeteta potiče oslobađanje ljekovitih svojstava iz jantara, koje se potom apsorbiraju u organizam.
Koji je učinak Jantara?
Smanjuje crvene, upaljene desni i slinjenje. Poznat je po tome da jača imunološki sustav, ublažava upale, pospješuje zacjeljivanje rana, smanjuje upale grla, uha i želuca te pomaže kod infekcija dišnih putova još iz starog vijeka.
Od koje dobi moja beba smije nositi Jantarnu ogrlicu?
Jantarna ogrlica se može nositi od navršena dva mjeseca života ili od trenutka kada bebi počnu izbijati zubi ili se pojave znakovi boli i nelagode.
Da li je u redu da dijete nosi ogrlicu cijeli dan, uključujući i vrijeme spavanja?
Preporučuje se da se ogrlica skine uvijek kada dijete nije pod nadzorom odraslih.
Smije li se ogrlica smočiti?
Produžen kontakt sa vodom nije preporučljiv jer može uzrokovati krhkost i lakše pucanje niti ogrlice.
Koliko će dugo ogrlica trajati?
Ogrlica je dizajnirana za korištenje kod dojenčadi i djece te je stoga izdržljiva i dugotrajna, ali može se potrgati.
Da li je u redu ako moje dijete žvače ogrlicu?
NE. Jantar je prirodni proizvod za liječenje koji funkcionira ako se nalazi na koži. Vaše dijete ne treba stavljati kuglice ogrlice u ili oko usta za njeno funkcioniranje.
Da li je Jantarna ogrlica sigurna?
Ogrlica je dizajnirana imajući na umu sigurnost Vašeg djeteta. Svaka kuglica zasebno je vezana čvorom stoga ako se i prekine neće se raspasti cijeli niz kuglica.
Od čega se Jantar proizvodi?
Jantar je fosilizirana smola, a ne kamen. Stoga je ogrlica topla na dodir i lagana za nošenje. Biljke su proizvele ovu vrstu smole prije 40 -50 milijuna godina i koristile je za samoliječenje kao antibiotik protiv virusa te za brže zarastanje rezova i oštećenja na deblima. Premda danas fosilizirana njihova su ljekovita svojstva sačuvana te se oslobađaju kad dođu u dodir s kožom.
Jesu li provedena kakva istraživanja na Jantaru?
Da. Zna se da je aktivni sastojak baltičkog jantara tzv. jantarna kiselina. To je zapisao Robert Koch, pionir moderne bakteriologije i dobitnik Nobelove nagrade (1886). On je potvrdio njen pozitivni utjecaj i otkrio da nema opasnosti od nagomilavanjem viška jantarne kiseline u ljudskom organizmu. Novija znanstvena istraživanja također su dokazala te koristi. Jača tijelo i poboljšava imunitet.
Nepovoljni prirodni okoliš u današnjem svijetu blokiraju prirodni tok energije povezan s procesima u ljudskim stanicama. Ove blokade utječu na stanični metabolizam, uvelike oslabljuju imunološki sustav međutim prirodna energija jantara je u mogućnosti potaknuti obnavljanje metabolizma.
Zašto uzeti prirodni "lijek" a ne sintetički?
Za razliku od gelova za desni i zube ili analgetika ili sirupa za ublažavanje boli jantarne ogrlica su manje nametljivo sredstvo za simptome povezne s nicanjem zuba. Ti simptomi mogu biti nedostatak apetita, želučani problemi, upale uha (bolovi u uhu), temperatura i prehlada. Prirodni analgetik - jantar će umiriti i pomoći Vašem djetetu bez upotrebe lijekova.
Tko preporučuje korištenje Jantara u terapijske svrhe?
Alopatska medicina prepoznala je jantarska protuupalna i terapeutska svojstva. U Austriji, Švicarskoj i Njemačkoj, jantarna ogrlica za zube se godinama prodaje u ljekarnama i drogerijama jer su liječnicima već dugo poznata jantarna umirujuća, analgetička i protuupalna svojstva.
Na koji se način Jantar sakuplja?
Tijekom povijesti koristili su se različiti načini proizvodnje jantara. Najpopularniji od njih je sakupljanje komada jantara na obalama.
Koliko moje dijete treba biti staro da bi nosilo ogrlicu?
Jantarna ogrlica ručno je rađena u Litvi imajući na umu sigurnost Vašeg djeteta. Mogu je nositi djeca već od drugog mjeseca starosti.
Tko je može nositi?
Jantarna ogrlica dolazi u različitim bojama i oblicima . Mogu ih nositi djeca i odrasli.
Za Vašu sigurnost
Iako nije bilo zabilježenog događaja koji bi rezultirao povredom djeteta zbog nošenja jantarne ogrlice, uvijek postoji mogućnost da Vaše dijete pokida ogrlicu i proguta kuglice. Ogrlica je dizajnirana da pruži sigurnost djeteta čvorovima rađenim prije i poslije svake kuglice, tako da u slučaju da se ogrlica prekine padne samo jedna kuglica. Ako se kuglica proguta, jantar je netoksičan prirodni proizvod.
Ovaj proizvod ima učinak svojim nošenjem na koži. Vaše dijete ne treba staviti kuglice u ili oko usta.
Jantarna ogrlica treba se koristiti pod nadzorom odraslih osoba kako uslijed otrgnuća ne bi došlo do gušenja djeteta!
Prije stavljanja ogrlice na Vaše dijete, molim Vas, isperite je mlakom vodom 2 minute i pustite da se osuši na zraku. Za povećanje učinkovitosti kuglica, ostavite ih na suncu prije nego ih stavite djetetu oko vrata.
Ne koristite gruba kemijska sredstva na ogrlici.
Ako primijetite ikakvu alergijsku reakciju, gubljenje boje (pigmenta) na koži, osip ili svrbež odmah prekinite s korištenjem.
Pazite da Vaše dijete ne žvače ogrlicu.
Ako se Vaše dijete iz bilo kojeg razloga ne osjeća ugodno dok nosi ogrlicu što može pokazati na način da ju vuče ili pokušava staviti u usta molimo skinite ogrlicu s vrata djetetu.
Kao što ni svaki lijek ne djeluje kod svake osobe, tako postoji mogućnost da ni jantarna ogrlica ne djeluje kod pojedine djece, ali važno je pritom znati da isto tako ne može niti naštetiti.